Радионица баснописаца

Датум: 23. Mart 2015 13:51 Категорија: Такмичења

Задужбина „Доситеј Обрадовић“ расписује ликовни и литерарни конкурс

РАДИОНИЦА БАСНОПИСАЦА
за ученике трећег и четвртог разреда основне школе

Пошаљите до три најбоље написане и/или насликане басне Задужбини „Доситеј Обрадовић" ! Свака басна може да има само текст, само илустрацију, или обоје. Басна може бити рад једног ученика или малог тима (до 6 ученика). По могућности, уз писане, слати радове и у електронској форми. Жири састављен од познатих уметника одабраће најбоље радове, који ће бити награђени.
Развијајмо и на овај начин креативност, дружење кроз стваралачку игру, учење на Доситејевим поукама и порукама које говоре о животу, лепоти, хуманости и разумевању, о поштовању различитости.
Литерарни конкурс „Радионице баснописаца“ се ове године расписује по седми пут. Задужбина „Доситеј Обрадовић“ објавила је збирку најбољих радова који су награђени на конкурсу у периоду 2009-2012 под називом „У свету басне“.
Крајњи рок за пријем радова је 08. мај 2015. године.

Радове слати на адресу:
 Задужбина "Доситеј Обрадовић", Змај Јовина 4/II,
11000 Београд,
са напоменом „За конкурс Радионица баснописаца.

Обавезно доставити: име и презиме ученика, име и презиме учитеља, назив школе, место и контакт телефон.

Телефон за информације: 011/32-82-240, 011/32-82-254
E-mail: [email protected];  info@dositejeva–zaduzbina.rs
Контакт особе: Вероника Станић и Бојана Томовић

РАСПОРЕД ПРИМПРЕМНЕ НАСТАВЕ ЗА ЗАВРШНИ ИСПИТ

Датум: 23. Mart 2015 13:49 Категорија: Новости

Упис првака

Датум: 23. Mart 2015 13:43 Категорија: Новости

Општинско такмичење из географије

Датум: 23. Mart 2015 13:39 Категорија: Такмичења

У недељу 22.03.2015. у нашој школи одржано је општинско такмичење из ГЕОГРАФИЈЕ. На такмичењу је учествовало 23 ученика седмог и осмог разреда.

За пласман на окружни ниво такмичења било је потребно освојити 80 и више бодова на тесту. Пласман на окружно такмичење остварили су једино ученици седмог разреда. Нашу школу представљаће Матија Драгутиновић и Андрија Петрић.

РАНГ ЛИСТА - погледај

Математичко такмичење "Мислиша"

Датум: 13. Mart 2015 15:59 Категорија: Такмичења

Сакупљање старог папира

Датум: 13. Mart 2015 15:42 Категорија: Такмичења

ПРВО МЕСТО ЗАУЗЕЛА ЈЕ ЕКИПА 3 (ученици млађих разреда из Шљивовице) која је укупно сакупила 1 164 kg папира, ДРУГО МЕСТО ЗАУЗЕЛА ЈЕ ЕКИПА 7 (ученици шестог разреда из Мачката) са сакупљених 744 kg папира!

'Завршено је такмичење у сакупљању папира! Након пробног мерења у фебруару месецу, резултати су промењени јер је такмичарски дух учинио своје и екипе су у последњим данима такмичења сакупиле још готово две тоне папира. На крају такмичења резултати изгледају овако:
Честитамо победницима и позивамо вас да наставимо да сакупљамо папир како би учинили нешто корисно за нашу планету!'

Општинско такмичење из математике,српског и енглеског језика и историје

Датум: 10. Mart 2015 17:58 Категорија: Такмичења

"Богатство различитости"

Датум: 10. Mart 2015 17:39 Категорија: Новости

Општинско такмичење из хемије и из књижевности( Књижевна олимпијада)

Датум: 23. Februar 2015 17:28 Категорија: Такмичења

Јуче је у нашој школи одржано општинско такмичење из хемије и општинско такмичење из књижевности (Књижевна олимпијада). Честитамо свим ученицима на труду и залагању, а онима који су се пласирали на наредни ниво такмичења, желимо добре резултате!

ЕКО ПАКЕТ

Датум: 09. Februar 2015 20:01 Категорија: Пројекти