Фестивал науке 2014.-наградни ликовни конкурс

Датум: 26. Oktobar 2014 16:18 Категорија: Новости

"Кад не поштујемо правила,онда.."

Датум: 26. Oktobar 2014 16:10 Категорија: Новости

Агенција за борбу против корупције расписала је 5. конкурс поводом 9.децембра, Међународног дана борбе против корупције,под називом "Кад не поштујемо правила,онда.." Текст конкурса о условима и начину учешћа се налази на следећим сликама:

Посета Словенији 2014.

Датум: 26. Oktobar 2014 15:48 Категорија: Новости

Готово сваке године, наша школа у пролеће дочека своје колеге из побратимљене школе Назарје из Словеније, а у јесен узврати посету. И ове године, посета Словенији била је првенствено дивно дружење, а затим и размена знања и искуства међу просветним радницима. Хвала колегама из Словеније на указаном гостопримству, и трудићемо се да им на пролеће узвратимо истом мером.

Дан школе

Датум: 26. Oktobar 2014 15:19 Категорија: Новости

Ове године наша школа је прославила 155 година свог постојања. Дан школе, 11. октобар, обележен је у матичној школи и издвојеним одељењима. У осморазредној школи у Мачкату и Шљивовици ученици су припремили пригодан програм, а у издвојеним одељењима у Кривој Реци и Горњој Шљивовици овај дан протекао је у спортским надметањима ученика у "Играма без граница" и шетњама у природи.

Читалићи

Датум: 05. Oktobar 2014 12:08 Категорија: Пројекти

Међушколски пројекат промовисања књиге и читања Читалићи замишљен је као пројекат који удружује више школа на територији Србије.
Циљеви пројекта су промоција културе читања и подстицање ученика на читање, развијање вештине критичког читања и креативног писања, промоција библиотеке као важног места за учење и развијање креативности ученика, међупредметна сарадња...

Од ове школске године и наша школа се придружила овом пројекту,а претходне школске године наше издвојено одељење у Трипкови је имало учешће у Читалићима.

Пројектат Читалићи у школској 2014/2015. реализоваће се као:
1.       Такмичење ученика основних школа у вештини читања, разумевања прочитаног и писаног изражавања

2.     Смотра читалаштва

ТЕМА ЧИТАЛИЋА 2015.
БРАНКО ЋОПИЋ(1915-1984-2015)

Фестивал науке 2014.

Датум: 30. Septembar 2014 12:57 Категорија: Новости

Сусрети просветних радника књижевних стваралаца за децу

Датум: 20. Septembar 2014 22:05 Категорија: Новости

Основна школа "Вук Караџић" у Дољевцу код Ниша, Јавна Библиотека Дољевац и Културно-просветно друштво "Троречје" из Кочана организовали су манифестацију 15. „СУСРЕТИ ПРОСВЕТНИХ РАДНИКА КЊИЖЕВНИХ СТВАРАЛАЦА ЗА ДЕЦУ“, 12. и 13. септембра 2014.
 Гости манифестације су били:

1. ЈАСНА МИЛЕНОВИЋ, васпитачица, Сремска Каменица
2. ОЛИВЕРА ЦВЕТИЋ, васпитачица, Трстеник
3. ЉИЉАНА АНДРИЋ, проф. разредне наставе, ОШ „Миливоје Боровић“ Мачкат
4. ИРЕНА ЗЛАТКОВИЋ, професор српског језика, ОШ „Ћеле кула“ Ниш
5. ДАНИЈЕЛА СТОЈАНОВИЋ, професор ОШ „Вук Караџић“ у Дољевцу
6. БОШКО ЛОМОВИЋ, први добитник награде „Копријан“, новинар „Политике“, Горњи Милановац
7. ВИОЛЕТА ЈОВИЋ, секретар Електронског факултета, Ниш
8. проф. др ДРАГАН ГАЈИЋ, Природно-математички факултет, Ниш

Заједно са ученицима и наставницима ОШ " Вук Караџић" гости су учествовали у организованим програмима,рецитујући своје стихове. Присуствовали су отварању школе у Орљану,посетили орљанско брдо Кукумига и чудотворни орљански шупљи камен, где су имали програм посвећен 30.-годишњици смрти Душка Радовића, дружили се са децом у Храму Светог Архангела Гаврила у Кочану, учествовали у Сабору народног стваралаштва југоисточне Србије.

НТЦ учење

Датум: 20. Septembar 2014 21:01 Категорија: Новости

Током последње седмице летњег распуста у ОШ "Ђуро Стругар" Нови Београд, организована је летња школа за надарене београдске ученике нижих разреда. Рад је базиран на  креативним радионицама са децом.
    Др Ранко Рајовић и Урош Петровић су аутори и организатори овог програма. Осим учитеља из ОШ "Ђуро Стругар", гости радионичари су били Урош Петровић и Љиљана Андрић ,учитељица из Трипкове.

Интернет изложба "Свако дете срећног лица чува једна породица

Датум: 20. Septembar 2014 20:33 Категорија: Такмичења

ИНИЦИЈАЛНО ТЕСТИРАЊЕ УЧЕНИКА IV, VI I VIII РАЗРЕДА ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 20. Septembar 2014 20:19 Категорија: Новости

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања у оквиру пројекта Примена стандарда квалитета и развој инструмената за вредновање квалитета рада школа припремио је иницијалне тестове из математике за ученике IV, VI и VIII разреда. Тестирање ученика било је оранизовано 10., 11.  и 12.септембра 2014.

Тестови имају функцију провере математичких капацитета, процеса и вештина, а усмерени су ка реализацији образовних стандарда, као и за потребе самовредновања у области Настава и учење.