Дан солидарности

Датум: 09. Decembar 2012 15:21 Категорија: Новости

У оквиру пројекта СВЕСНО И САВЕСНО у четвртак 13. децембра биће обележен Дан солидарности.

Дан солидарности биће обележен организовањем концетра "СВИРАЈМО ЗАЈЕДНО ЗА БОЉИ СВЕТ - ДЕЦА ДЕЦИ".  Концерт је продукт заједничког рада ученика Основних школа из Мачката и  из Сирогојна уз помоћ ученика Музичке школа "АРС НОВА" из Ужица. Помоћ при организацији концерта пружио је КСЦ Чајетина.

Циљ концерта је да упути поруку одраслима да се само заједничком акцијом могу постићи велике и значајне ствари.

Посетиоци концерта као своју улазницу могу донети у слаткишима, школскиом прибору, играчкама... Помоћ која буде прикупљена током концерта Црвени крст из Чајетине искористиће да направи Новогодишње пакетиће за децу са територије Општине Чајетина.

Пројектат СВЕСНО и САВЕСНО има за циљ повећање свести из области одрживог развоја на територији Општине Чајетина, а кроз акције за младе.

Прјекат финансира Министарство спољних послова Финске.