Конкурс Светосавље и наше доба

Датум: 27. Oktobar 2015 16:37 Категорија: Новости

20.10.2015.
Нови Сад

Васпитачима, учитељима, вероучитељима, наставницима и професорима основних и средњих школа Републике Србије, Републике Српске и у расејању

Радосно Вас позивамо на учешће на ХХIV такмичењу/конкурсу Светосавље и наше доба.

Позивамо васпитаче, учитеље, вероучитеље, наставнике и професоре српског језика и књижевности и ликовног васпитања у свим просветним установама Републике Србије, Републике Српске и у расејању, да подстакну децу, своје ученике, да се литерарним, ликовним и калиграфским радовима одазову на Конкурс. Конкурс организују Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Коло српских сестара Епархије бачке, Одбор за веронауку Епархије бачке, Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине и Удружење војвођанских учитеља.

Верујемо да ће стваралаштво наших најмлађих изнедрити богату ризницу литерарних, ликовних и калиграфских радова на тему Породица.

Конкурс Светосавље и наше доба расписује се од 1992. године за децу основних и средњих школа Републике Србије и Републике Српске, а од 2012. и за децу допунских српских школа у расејању.

Предлог подтема:

1. Црква и породица
2. Тиха радост у дому мојих родитеља
3. Радост породичног окупљања
4. Љубав и топлина моје породице
5. Моја породица, моје уточиште
6. Породица – огњиште које се не гаси
7. Брижни поглед мојих родитеља
8. Ми смо радост моје породице
9. Моја породица – осмех мога лица
10. Молитва за моју породицу
11. Породица кандило моје душе
12. У каквој породици расте радосно дете?
13. Моја породица под крилима анђела

Услови конкурса:

1. На конкурсу могу да учествују деца од 6 до 19 година старости у три категорије (млађи основношколци, старији основношколци и средњошколци).
2. Радови морају бити самостална дечија остварења.
3. У заглављу сваког рада треба обавезно написати следеће податке:

a) Назив теме,
б) Име и презиме детета, разред,
в) Назив и адресу школе,
г) Име и презиме наставника, контакт телефон и адресу електронске поште.

Организатори Конкурса доделиће:

1. Највише три награде за најуспешније литерарне радове у свакој категорији.
2. „Невенову награду“ најмлађем, најуспешнијем, похваљеном учеснику у категорији 1-4. разред ОШ.
3. До три похвале за успешне радове у свакој категорији.
4. Наставницима награђених ученика се додељују похвале, а наставнику са највећим бројем успелих радова се додељује награда.

Све додатне информације о XXIV ЛИТЕРАРНОМ конкурсу „Светосавље и наше доба“ могу се добити у Колу српских сестара Епархије бачке на телефоне: 062/241 697 Гордана Димић Манојловић и 060/764 1564 Маја Сабадош.Poziv na ucesce u konkursu 2015-2016

Пријеве на конкурс: