Сусрети просветних радника књижевних стваралаца за децу

Датум: 20. Septembar 2014 22:05 Категорија: Новости

Основна школа "Вук Караџић" у Дољевцу код Ниша, Јавна Библиотека Дољевац и Културно-просветно друштво "Троречје" из Кочана организовали су манифестацију 15. „СУСРЕТИ ПРОСВЕТНИХ РАДНИКА КЊИЖЕВНИХ СТВАРАЛАЦА ЗА ДЕЦУ“, 12. и 13. септембра 2014.
 Гости манифестације су били:

1. ЈАСНА МИЛЕНОВИЋ, васпитачица, Сремска Каменица
2. ОЛИВЕРА ЦВЕТИЋ, васпитачица, Трстеник
3. ЉИЉАНА АНДРИЋ, проф. разредне наставе, ОШ „Миливоје Боровић“ Мачкат
4. ИРЕНА ЗЛАТКОВИЋ, професор српског језика, ОШ „Ћеле кула“ Ниш
5. ДАНИЈЕЛА СТОЈАНОВИЋ, професор ОШ „Вук Караџић“ у Дољевцу
6. БОШКО ЛОМОВИЋ, први добитник награде „Копријан“, новинар „Политике“, Горњи Милановац
7. ВИОЛЕТА ЈОВИЋ, секретар Електронског факултета, Ниш
8. проф. др ДРАГАН ГАЈИЋ, Природно-математички факултет, Ниш

Заједно са ученицима и наставницима ОШ " Вук Караџић" гости су учествовали у организованим програмима,рецитујући своје стихове. Присуствовали су отварању школе у Орљану,посетили орљанско брдо Кукумига и чудотворни орљански шупљи камен, где су имали програм посвећен 30.-годишњици смрти Душка Радовића, дружили се са децом у Храму Светог Архангела Гаврила у Кочану, учествовали у Сабору народног стваралаштва југоисточне Србије.