Квиз

Датум: 16. Septembar 2014 20:32 Категорија: Такмичења

У петак, 12.септембра 2014.године у сали Библиотеке "Љубиша Р.Ђенић" у Чајетини обележено је десет година од смрти познатог златиборског песника Михаила Ћуповића. Тим поводом организован је квиз за ученике петог и шестог разреда основних школа наше општине. Питањима су обухваћени живот и дело познатог песника. Учествовале су екипе из Мачката,Шљивовице,Чајетине и Златибора. Матичну школу из Мачката представљале су Анђела Гојковић,Милица Марић и Тијана Кутлашић, а представнице издвојеног одељења из Шљивовице биле су Валентина Лучић,Софија Станић и Драгица Војиновић.
        Ученици су показали завидно знање о животу и раду Михаила Ћуповића. Прво место освојила је екипа са Златибора, са  40 поена,друга је била екипа из Мачката са 38 поена,треће место екипа из Шљивовице са 30 поена,а четврто место освојила је екипа из Чајетине са 28 поена.