"Дани дечије поезије и прозе"

Датум: 10. Septembar 2014 14:52 Категорија: Новости

ОСНОВНА ШКОЛА «14.ОКТОБАР» ДРАГИНАЦ
ГРАД ЛОЗНИЦА

Р А С П И С У Ј У
К О Н К У Р С
«Д А Н И  Д Е Ч Ј Е  П О Е З И Ј Е  И  П Р О З Е»
Д Р А Г И Н А Ц – 2014

Право учешћа имају сва деца – ученици основних школа из Србије, Црне Горе и Републике Српске.
              Рок за достављање песама или прича, откуцаних у три примерка, на српском језику је 3. октобра 2014. године.
              На Конкурс се шаљу само оригинални, необјављени радови, потписани пуним именом и презименом, тачним називом, адресом  и телефонским бројем школе коју ученик похађа.
              Жири ће доделити: прву, другу и трећу награду за песму, прву, другу и трећу награду за причу, похвалити десет аутора песама, десет аутора прича и десет најуспешнијих школа на Конкурсу.
              Сви награђени ученици-аутори биће у октобру, заједно са својим наставницима српског језика, односно учитељима, гости Драгинца и Лознице и учесници ДЕЧЈЕ КЊИЖЕВНЕ МАНИФЕСТАЦИЈЕ «Д А Н И  Д Е Ч Ј Е  П О Е З И Ј Е  И  П Р О З Е».
Са њима ће се дружити ученици из Драгинца и наши познати писци за децу.
              Трошкове пута  награђених ученика и њихових наставника сносе организатори.
              Награђеним ученицима биће уручени комплети књига и дипломе.

Покровитељ Конкурса:
- ГРАД ЛОЗНИЦА

Радове слати на адресу:
ОШ»14.октобар» 15311 Драгинац
Са назнаком «ДАНИ ДЕЧЈЕ ПОЕЗИЈЕ И ПРОЗЕ»
Контакт телефони: 015/854-042, и 015/854-112 и e-mail адреса     [email protected]