5.МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ ДОПС У ЈАГОДИНИ-"ИГРАЈМО СЕ ПОЗОРИШТА"

Датум: 10. Septembar 2014 14:18 Категорија: Новости

5.Међународни фестивал дечјих и омладинских позоришних представа ДОПС у Јагодини, поводом овогодишњег малог јубилеја петог по реду фестивала који се одржава у нашем граду од 20.октобра до 25.октобра 2014.године, расписује јавни конкурс за најбољи ликовни рад на тему:

„ИГРАЈМО СЕ ПОЗОРИШТА“

Рок за слање радова је: 15. октобар 2014. године.
Радове у једном примерку слати на адресу:
Славке Ђурђевић (зграда Б1) локал бр. 10
            35 000 Јагодинa
Са назнаком: За Републичку ликовну колонију дечјих радова ДОПС у Јагодини

Право учешћа на конкурсу имају сви ученици виших разреда основних школа на територији Републике Србије. Дакле, ђаци петог, шестог, седмог и осмог разреда основне школе. На овај конкурс заинтересовани ученици могу послати највише један ликовни рад. Рад  треба да буде потписан пуним именом и презименом, затим обавезно треба додати и разред, назив школе и место.
Аутори најбољих радова ће бити награђени на 5.Међународном фестивалу дечјих и омладинских позоришних представа ДОПС у Јагодини 25.10.2014. године и то по категоријама:
1.   Најбољи радови ученика V разреда.
2.   Најбољи радови ученика VI разреда.
3.   Најбољи радови ученика  VII разреда.
4.   Најбољи радови ученика  VIII разреда.
Приспели радови се не враћају.
Радове ће оцењивати жири у саставу:
1.   Марија Вулић, академски вајар
2.   Мирослав Дебељаковић, сликар
3.   Снежана Петровић, сликар

ШТА ДОБИЈАЈУ ОДАБРАНИ АУТОРИ?
Одабрани аутори добијају уникатну повељу и потврду о учешћу на 5.Међународном фестивалу дечјих и омладинских позоришних представа ДОПС у Јагодини, прилику да афирмишу и презентују свој креативни рад пред многобројном фестивалском публиком. Десет најбољих радова биће урамљени о трошку фестивала и поклоњени победничким представама на 5. ДОПС фестивалу.
Ликовна техника: Ученици цртеже могу да израде дрвеним бојама, воштаним бојама, воденим бојама, темперама, фломастерима или комбинацијом техника.

Формат и техника цртежа нису ограничени али формат не већи од 50 х 70.
На полеђини сваког цртежа обавезно навести следеће податке:

1. Име и презиме аутора,
2. Назив школе, разред и одељење,
3. Име и презиме једног родитеља и контакт телефон.
Радови без тражених података не могу учествовати у конкурсу.

Радови се могу предати и у школи, уколико школа организује групну предају радова.
Ограничења: Један аутор на конкурс може послати највише један рад.

Одабир победника: Од свих благовремено пристиглих радова, жири ће направити селекцију од 50 најбољих. Ови радови биће изложени у изложбеном простору фоајеа Културног центра „Светозар Марковић“ у Јагодини. Поставка ће трајати шест дана колико и фестивал ДОПС.
Сви аутори чији се радови нађу на изложби биће обавештени и моћиће бесплатно да прате фестивалски програм.
Напомена: Примљени радови се не враћају, а организатор конкурса задржава право да их искористи као илустрације у својим публикацијама и рекламним материјалима фестивала ДОПС, а без накнаде ауторима.