ВИТЕЗОВО ПРОЛЕЋЕ 2016.

Датум: 20. Jun 2016 17:24 Категорија: Новости

14. београдски Фестивал Витезово пролеће један је од највећих образовних фестивала за младе у Београду, јер је значајан за ширење културног наслеђа као и усмеравања деце ка вредностима књиге и читања. Организатор је Књижевни часопис за децу “Витез”, чији читаоци учествују на конкурсима. Велики број наших ученика учествовао је на конкурсима часописа Витез, а награђени су Катарина Марић, Марко Челиковић, Тамра Сокић, Душанка Ђокић, Ана Николић, Милица Ковачевић, Наташа Костадиновић, Ђорђе Мандић.

На манифестацији је подељено око 1000 књига и диплома, које су награде деци за стваралаштво у разним уметничким и образовним областима. Награђени ученици су са својим учитељима присуствовали додели награда и програму фестивала о ком су учествовали бројни песници, глумци певачи...

"ПРОШЕТАЈ МИЉУ ЗА ОСМЕХ"

Датум: 20. Jun 2016 16:58 Категорија: Новости

Фондација Новака Ђоковића у сарадњи са ПРИМА Интернационалном школом организовала је хуманитарну шетњу “Прошетај миљу за осмех” како би прикупљени новац уложили за помоћ предшколској установи “Радост” из Србобрана са циљем да се двориште ове образовне установе опреми адекватним справама.

"Прошетај миљу за осмех" је хуманитарна манифестација, шетња, за чије учешће се купује мајица или донира новац.

Наставници и ученици наше школе прикључили су се овој шетњи и дали свој допринос реализацији ове акције.

Фотографија корисника Основна Школа Миливоје Боровић

ДЕЦА ПЕСНИЦИ

Датум: 20. Jun 2016 16:20 Категорија: Новости

Ученик 6. разреда наше школе из Шљивовице, Бојан Марић, позван је међу финалисте 10. Међународног фестивала дечије поезије „ДЈЕЧИЈЕ ЦАРСТВО 2016“, који се организује у Бањалуци. На овогодишњи конкурс стигло је више од  6 000 радова које је писало преко 4 000 малих песника из основних школа из Босне и Херцеговине, Србије, Црне Горе, Хрватске, Македоније и Словеније. Овакав пласман Бојан је освојио песмом "Сунцокрет".

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

Датум: 09. April 2016 14:43 Категорија: Новости

ХУМАНИТАРНИ КОНЦЕРТ - ПОМОЗИМО СОЊИ ХРИСТОВСКИ

Датум: 16. Mart 2016 23:49 Категорија: Новости

"Мислиша 2016"

Датум: 16. Mart 2016 22:03 Категорија: Такмичења

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ "ЗАУВЕК ЂАЦИ"

Датум: 14. Februar 2016 16:42 Категорија: Новости

СВЕТИ СВА 27.1.2016.

Датум: 03. Februar 2016 12:50 Категорија: Новости

Савиндан је и ове године у нашој школи свечано обележен. У матичној школи, али и у издвојеним одељењима, ученици и њихови наставници су пригодним приредбама прославили школску славу. Слике можете погледати у нашој галерији.
       Поводом Савиндана,Тим за културну и јавну делатност наше школе је објавио литерарни конкурс. Теме за ниже разреде су биле "Свети Сава нас учи" и "Свети Сава у нашим мислима". За старије разреде теме су биле : "Добра дела су најбоље задужбине", говорио је Свети Сава и "Лик Светог Саве у књижевним делима". У категорији млађег узраста, награђен је рад Сање Зорзић, ученице 2. разреда ИО Горња Шљивовица, а у категорији старијег узраста, најбољи литерарни рад који је награђен, написала је Тијана Станић, ученица 8.разреда ИО Шљивовица.

Актуелни конкурси

Датум: 03. Februar 2016 12:36 Категорија: Новости