"ЧУВАРИ ЗЛАТИБОРА"

Датум: 30. Oktobar 2016 15:55 Категорија: Новости

Електронски часопис "Чувари Златибора" покренут је на иницијативу наше колегинице Љиљане Андрић, а део је активности Међународног програма еко школе. Бави се еколошком тематиком у златиборском крају. Намењен је за све узрасне групе и има за циљ развијање еколошке свести и очување природних лепота нашег краја.Теме су нам разнолике: знаменитости нашег краја ; акције које се спроводе, а имају за циљ очување животне средине; биљке и животиње из нашег окружења; сарадња организација и установа; објављујемо дечије радове са еко тематиком; едукативне текстове....
       Часопис можете прелистати на линку испод текста.

"ШКОЛСКА РЕЧ 3"

Датум: 30. Oktobar 2016 15:41 Категорија: Новости

У школској 2015/16. години изашао  је трећи број електронског часописа под називом Школска реч“.  У овом часопису своју креативност имају прилику да искажу сви ученици и наставници наше школе.
      Лист је замишљен као годишњак у коме се бележе најзначајније активности школе, новине у образовно-васпитном раду, најзначајнији успеси, афирмишу се позитивне вредности и стваралачки дух, објављују литерални и ликовни радови ученика.

"У част учитељу 2"

Датум: 30. Oktobar 2016 15:21 Категорија: Новости

Поводом светског дана учитеља, 6. октобра, објављени су резултати конкурса „У част учитељу 2“. Радови наших колегиница Љиљане Андрић и Татјане Крповић изаћи ће у електронском зборнику радова.

ПОСЕТА УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА БИБЛИОТЕЦИ "ЉУБИША Р. ЂЕНИЋ" У ЧАЈЕТИНИ

Датум: 30. Oktobar 2016 15:18 Категорија: Новости

5.10.2016.године у
ченици првог разреда са својим учитељицама и библиотекарком посетили су библиотеку „Љубиша Р. Ђенић“ у Чајетини. Том приликом ученици су добили чланске карте и слатке пакете који је за њих припремила Општинска управа.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА 2016.

Датум: 30. Oktobar 2016 14:36 Категорија: Новости

Ове године Дечија недеља је трајала од 3. до 9.10.2016.године, под слоганом НЕЋУ ДА БРИГАМ, ХОЋУ ДА СЕ ИГРАМ. По традицији и наши ученици су узели учешће, бавећи се различитим активностима: организовали су маскенбал; ученици млађих разреда из Мачката су ишли у шетњу,до својих другара у ИО Крива Река;организовано је спортско дружење ученика млађих разреда ИО Шљивовица са вршњацима из ИО Горња Шљивовица кроз „Игре без граница“;  писање најлепших порука другу/другарици; спортско дружење ученика и наставника на теренима ИО Шљивовица; спортско дружење-крос ученика из Мачката и Криве Реке; израда јесењег паноа у продуженом боравку у ИО Шљивовица; сви ученици(из матичне и из издвојених одељења) посетили су Стопића пећину и водопад у Гостиљу; ученици старијих разреда имали су радионицу декупажа на саксијама.
Фотографије можете погледати у нашој галерији.

ДОБРОДОШЛИЦА

Датум: 29. Avgust 2016 10:40 Категорија: Новости

ПРОЈЕКТНИ ДАН 2016.

Датум: 20. Jun 2016 21:04 Категорија: Пројекти

14.јуна 2016.године у матичној школи у Мачкату, у оквиру међународног програма ЕКО ШКОЛА, организован је пројектни дан. Био је испуњен радионицама,вежбаоницама и осталим активностима којима се промовише заштита животне средине и одрживи развој. Учесници су били сви ученици и наставници из матичне школе и издвојених одељења. Активности су биле подељене -за ученике млађих и старијих разреда и трајале су по пола сата.

ПРИМЕРИ ДОБРЕ ПРАКСЕ

Датум: 20. Jun 2016 20:46 Категорија: Новости

Рад "Јабука на друму" наставница, Татјане Крповић и Милице Шукиловић, објављен је у часопису "Школски час". Овај рад представљен је и као радионица на стручном скупу Смотра стваралаштва у васпитно – образовном процесу „ПОКРЕНИМО СЕ“ 11. јуна 2016. године у Книћу ,међу примерима добре праксе.Организатор скупа је Удружење гружанских учитеља, најмлађе учитељско друштво у редовима СУРС-а. Као гост песник, у Книћу је била и учитељица Љиљана Андрић.

ЕКО КВИЗ

Датум: 20. Jun 2016 19:40 Категорија: Такмичења

6.јуна 2016.године у Чајетинској библиотеци одржан је други по реду еко квиз у организацији наше школе и Библиотеке "Љубиша Р.Ђенић", према плану Међународног програма еко школе. Такмичило се пет екипа састављених од ученика 7.разреда из Чајетине, Златибора, Сирогојна, Шљивовице и Мачката. Поред основних знања из биологије, ученици су показали еколошку свест о важности заштите животне средине.

"ДЕЦА МЕЂУ НАРЦИСИМА"

Датум: 20. Jun 2016 18:39 Категорија: Новости

21.маја 2016.године одржана је завршна манифестација 24. фестивала "Деца међу нарцисима". Проглашени су најбољи литерарни радови ученика, а присутан је био и кум овогодишњег фестивала Градимир Стојковић,познати дечији писац и песник,као и завичајни песници-Мирјана Луковић Ранковић,Јагода Јеремић и Добросав Обрадовић.