РАСПОРЕД ИНДИВИДУАЛНИХ РАЗГОВОРА РОДИТЕЉ-НАСТАВНИК

Датум: 27. Septembar 2015 14:42 Категорија: Новости

РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ И КОНТРOЛНИХ ЗАДАТАКА ЗА  ШКОЛУ У МАЧКАТУ - погледај

РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ И КОНТРOЛНИХ ЗАДАТАКА ЗА  ШКОЛУ У ШЉИВОВИЦИ - погледај

13.МЕМОРИЈАЛНИ ТУРНИР "НАТАША ШОПАЛОВИЋ"

Датум: 18. Jun 2015 12:09 Категорија: Новости

Ове године одржан је 13. меморијални турнир „Наташа Шопаловић“ у организацији Основне школе „Миливоје Боровић“ из Мачката. Три екипе девојчица основношколског узраста надметале су се у кошарци 06. јуна 2015. године на спортском терену у Мачкату. Учешће у турниру узеле су следеће екипе: ОШ „Миливоје Боровић“ Мачкат, ОКК Ужице и кошаркашки клуб „Play off“ Ужице. Прво место на турниру заузела је екипа „Play off“ из Ужица, друго место екипа ОШ „Миливоје Боровић“ из Мачката, а треће место ОКК из Ужица. Меморијалном турниру присуствовали су ученици и наставници из матичне школе, али и свих издвојених одељења јер је субота, 06. јун, организована у нашој школи као радна.
       Меморијални турнир, школе у Мачкату организује од 2003. године у знак сећања на трагично настрадалу ученицу школе, Наташу Шопаловић из Мачката.
       Слике са турнира можете погледати у нашој галерији.

Хуманитарна акција "Прошетај миљу за осмех"

Датум: 25. Maj 2015 19:34 Категорија: Новости

16.СУСРЕТИ ПРОСВЕТНИХ РАДНИКА У ДОЉЕВЦУ

Датум: 05. Maj 2015 19:19 Категорија: Новости

29. И 30.4.2015. у Дољевцу,код Ниша одржани су 16. СУСРЕТИ ПРОСВЕТНИХ РАДНИКА КЊИЖЕВНИХ СТВАРАЛАЦА ЗА ДЕЦУ, под покровитељством КПД "ТРОРЕЧЈЕ", Кочани, Дољевац.
       Циљеви ове манифестације су афирмација књижевног стваралаштва просветних радника; подстицање ученика да се и сами опробају на књижевном пољу, да поштују, воле, прате и цене књигу, да се из ње надахњују најлепшим и најхуманијим чиме свака књига зрачи- богаћење културне и јавне делатности школе.
       Сусрети имају стимулативно значење, јер окупљају просветне раднике и тако их повезују, подстичу на стваралаштво и дају могућност да се створено прикаже, да се размене искуства и мишљења. Ово је једина манифестација ове врсте у земљи.

АКЦИЈА "ИЗ ПРВЕ РУКЕ ШАЉЕМО ЕКО ПОРУКЕ"

Датум: 05. Maj 2015 17:09 Категорија: Новости

Месец мај обележићемо као месец еколошких порука. Ово је једна од активности ЕКО програма у нашој школи, а има за циљ подизање еколошке свести не само ученика, већ и њихових родитеља и читаве заједнице. Реализацији активности допринос ће дати сви ученици и наставници школе, али и сви они који читају наше поруке и учествују у очувању природе. Будите и Ви део нашег ЕКО тима и учините мали корак ка чистој и здравој животној средини!

АКЦИЈА "ИЗ ПРВЕ РУКЕ ШАЉЕМО ЕКО ПОРУКЕ"

Датум: 05. Maj 2015 17:09 Категорија: Новости

РЕЦИКЛАЖА ТЕТРА ПАК АМБАЛАЖЕ

Датум: 05. Maj 2015 17:00 Категорија: Новости

МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ "КРАЉЕВСТВО БИЈЕЛИХ РАДА"

Датум: 23. April 2015 17:59 Категорија: Новости

На други међународни фестивал "Краљевство Бијелих Рада" у Бијело Поље,на расписани конкурс, стигло је преко 600 дечијих песама. Радови су оцењивани оценама на скали од 1 до 10. Након сабирања оцена сваког члана жирија, добијен је одређени број бодова, на основу којег је одређен пласман и одабрани су најбољи радови ученика.
       У категорији до 5.разреда награђено је 7 ученика , похваљено њих четворо, а осим њихових радова,на основу прикупљених поена, у зборнику фестивала наћи ће се песме још 22 ученика, међу којима је и песма "Љубав" наше ученице 4. разреда из ИО Трипкова, Милице Јовановић.

НАША БИБЛИОТЕКА

Датум: 20. April 2015 23:40 Категорија: Новости