ПОСЕТА УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА БИБЛИОТЕЦИ "ЉУБИША Р. ЂЕНИЋ" У ЧАЈЕТИНИ

Датум: 30. Oktobar 2016 15:18 Категорија: Новости

5.10.2016.године у
ченици првог разреда са својим учитељицама и библиотекарком посетили су библиотеку „Љубиша Р. Ђенић“ у Чајетини. Том приликом ученици су добили чланске карте и слатке пакете који је за њих припремила Општинска управа.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА 2016.

Датум: 30. Oktobar 2016 14:36 Категорија: Новости

Ове године Дечија недеља је трајала од 3. до 9.10.2016.године, под слоганом НЕЋУ ДА БРИГАМ, ХОЋУ ДА СЕ ИГРАМ. По традицији и наши ученици су узели учешће, бавећи се различитим активностима: организовали су маскенбал; ученици млађих разреда из Мачката су ишли у шетњу,до својих другара у ИО Крива Река;организовано је спортско дружење ученика млађих разреда ИО Шљивовица са вршњацима из ИО Горња Шљивовица кроз „Игре без граница“;  писање најлепших порука другу/другарици; спортско дружење ученика и наставника на теренима ИО Шљивовица; спортско дружење-крос ученика из Мачката и Криве Реке; израда јесењег паноа у продуженом боравку у ИО Шљивовица; сви ученици(из матичне и из издвојених одељења) посетили су Стопића пећину и водопад у Гостиљу; ученици старијих разреда имали су радионицу декупажа на саксијама.
Фотографије можете погледати у нашој галерији.

ДОБРОДОШЛИЦА

Датум: 29. Avgust 2016 10:40 Категорија: Новости

ПРИМЕРИ ДОБРЕ ПРАКСЕ

Датум: 20. Jun 2016 20:46 Категорија: Новости

Рад "Јабука на друму" наставница, Татјане Крповић и Милице Шукиловић, објављен је у часопису "Школски час". Овај рад представљен је и као радионица на стручном скупу Смотра стваралаштва у васпитно – образовном процесу „ПОКРЕНИМО СЕ“ 11. јуна 2016. године у Книћу ,међу примерима добре праксе.Организатор скупа је Удружење гружанских учитеља, најмлађе учитељско друштво у редовима СУРС-а. Као гост песник, у Книћу је била и учитељица Љиљана Андрић.

"ДЕЦА МЕЂУ НАРЦИСИМА"

Датум: 20. Jun 2016 18:39 Категорија: Новости

21.маја 2016.године одржана је завршна манифестација 24. фестивала "Деца међу нарцисима". Проглашени су најбољи литерарни радови ученика, а присутан је био и кум овогодишњег фестивала Градимир Стојковић,познати дечији писац и песник,као и завичајни песници-Мирјана Луковић Ранковић,Јагода Јеремић и Добросав Обрадовић.

ВИТЕЗОВО ПРОЛЕЋЕ 2016.

Датум: 20. Jun 2016 17:24 Категорија: Новости

14. београдски Фестивал Витезово пролеће један је од највећих образовних фестивала за младе у Београду, јер је значајан за ширење културног наслеђа као и усмеравања деце ка вредностима књиге и читања. Организатор је Књижевни часопис за децу “Витез”, чији читаоци учествују на конкурсима. Велики број наших ученика учествовао је на конкурсима часописа Витез, а награђени су Катарина Марић, Марко Челиковић, Тамра Сокић, Душанка Ђокић, Ана Николић, Милица Ковачевић, Наташа Костадиновић, Ђорђе Мандић.

На манифестацији је подељено око 1000 књига и диплома, које су награде деци за стваралаштво у разним уметничким и образовним областима. Награђени ученици су са својим учитељима присуствовали додели награда и програму фестивала о ком су учествовали бројни песници, глумци певачи...

"ПРОШЕТАЈ МИЉУ ЗА ОСМЕХ"

Датум: 20. Jun 2016 16:58 Категорија: Новости

Фондација Новака Ђоковића у сарадњи са ПРИМА Интернационалном школом организовала је хуманитарну шетњу “Прошетај миљу за осмех” како би прикупљени новац уложили за помоћ предшколској установи “Радост” из Србобрана са циљем да се двориште ове образовне установе опреми адекватним справама.

"Прошетај миљу за осмех" је хуманитарна манифестација, шетња, за чије учешће се купује мајица или донира новац.

Наставници и ученици наше школе прикључили су се овој шетњи и дали свој допринос реализацији ове акције.

Фотографија корисника Основна Школа Миливоје Боровић

ДЕЦА ПЕСНИЦИ

Датум: 20. Jun 2016 16:20 Категорија: Новости

Ученик 6. разреда наше школе из Шљивовице, Бојан Марић, позван је међу финалисте 10. Међународног фестивала дечије поезије „ДЈЕЧИЈЕ ЦАРСТВО 2016“, који се организује у Бањалуци. На овогодишњи конкурс стигло је више од  6 000 радова које је писало преко 4 000 малих песника из основних школа из Босне и Херцеговине, Србије, Црне Горе, Хрватске, Македоније и Словеније. Овакав пласман Бојан је освојио песмом "Сунцокрет".

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

Датум: 09. April 2016 14:43 Категорија: Новости