Вест

Почетак школске 2017/2018.

Датум: 31. Avgust 2017 16:42 Категорија: Новости

Другари, срећна вам и успешна ова школска година!

Општинско такмичење

Датум: 23. Februar 2017 18:48 Категорија: Такмичења

У уторак 21.2.2017. године одржано је општинско такмичење "Читалићи кликераши 2017". Организатор и овогодишњи домаћин Републичке смотре је наша школа. Поред ученика наше школе (из матичне и издвојених одељења), тест су полагали и ученици ОШ"Димитрије Туцовић" из Чајетине и са Златибора, као и из ОШ "Сава Јовановић Сирогојно" из Сирогојна, укупно 109 ученика. У прилогу су табеле са постигнутим резултатима на овом нивоу такмичења.
          Ученицима који су се пласирали на окружни ниво желимо пуно среће!

ЧИТАЛИЋИ-ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ КЛИКЕРАША

Датум: 26. Januar 2017 16:11 Категорија: Пројекти

ОНИ ВОЛЕ КЊИГУ ДОБРУ
И УЗ ЊУ ЋЕ СВУДА СТИЋИ,
ДУХОВИТА , ДИВНА ДЕЦА -
ЗЛАТИБОРСКИ ЧИТАЛИЋИ.

У среду 18.1.2017.године одржано је школско такмичење Читалића кликераша. Од 79 ученика, који су радили тестове на школском нивоу, њих 42 су се пласирали на Општински ниво такмичења. Учествовали су ученици свих разреда из матичне школе и издвојених одељења.
         У прилогу су фотографије са такмичења,као и табеле са резултатима,од првог до осмог разреда.

ЧИТАЛИЋИ

Датум: 13. Januar 2017 15:35 Категорија: Новости

Учесници пројекта Читалићи на занимљив начин су најавили почетак овогодишњег такмичења.

Школско двориште у Мачкату

Датум: 13. Januar 2017 15:11 Категорија: Новости

Захваљујући Општини Чајетинa наша школа добила је мобилијар за школско двориште. У школском дворишту, у парковском делу, постављене су клацкалице и љуљашке за децу као и летњиковац за одмор и извођење наставе у природи. На пролеће је планирано постављање тобогана, замка и осталих реквизита за дечију игру, као и постаљање летњиковаца у издвојеним одељењима на Горњој Шљивовици и Кривој Реци. Акцији се придружило и ЈКП ,,Златибор“ које је поклонило школи корпе за отпатке.

ЕЛЕКТРОНСКИ ЛЕТОПИС ШКОЛЕ

Датум: 30. Oktobar 2016 16:05 Категорија: Новости

Библиотекарка Весна Ивановић  приредила је  електронски летопис школе, за претходну школску годину. Летопис прати важна догађања у нашој школи током школске 2015/2016.године.

"ЧУВАРИ ЗЛАТИБОРА"

Датум: 30. Oktobar 2016 15:55 Категорија: Новости

Електронски часопис "Чувари Златибора" покренут је на иницијативу наше колегинице Љиљане Андрић, а део је активности Међународног програма еко школе. Бави се еколошком тематиком у златиборском крају. Намењен је за све узрасне групе и има за циљ развијање еколошке свести и очување природних лепота нашег краја.Теме су нам разнолике: знаменитости нашег краја ; акције које се спроводе, а имају за циљ очување животне средине; биљке и животиње из нашег окружења; сарадња организација и установа; објављујемо дечије радове са еко тематиком; едукативне текстове....
       Часопис можете прелистати на линку испод текста.

"ШКОЛСКА РЕЧ 3"

Датум: 30. Oktobar 2016 15:41 Категорија: Новости

У школској 2015/16. години изашао  је трећи број електронског часописа под називом Школска реч“.  У овом часопису своју креативност имају прилику да искажу сви ученици и наставници наше школе.
      Лист је замишљен као годишњак у коме се бележе најзначајније активности школе, новине у образовно-васпитном раду, најзначајнији успеси, афирмишу се позитивне вредности и стваралачки дух, објављују литерални и ликовни радови ученика.

"У част учитељу 2"

Датум: 30. Oktobar 2016 15:21 Категорија: Новости

Поводом светског дана учитеља, 6. октобра, објављени су резултати конкурса „У част учитељу 2“. Радови наших колегиница Љиљане Андрић и Татјане Крповић изаћи ће у електронском зборнику радова.

ПОСЕТА УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА БИБЛИОТЕЦИ "ЉУБИША Р. ЂЕНИЋ" У ЧАЈЕТИНИ

Датум: 30. Oktobar 2016 15:18 Категорија: Новости

5.10.2016.године у
ченици првог разреда са својим учитељицама и библиотекарком посетили су библиотеку „Љубиша Р. Ђенић“ у Чајетини. Том приликом ученици су добили чланске карте и слатке пакете који је за њих припремила Општинска управа.