ЕКО КВИЗ

Датум: 20. Jun 2016 19:40 Категорија: Такмичења

6.јуна 2016.године у Чајетинској библиотеци одржан је други по реду еко квиз у организацији наше школе и Библиотеке "Љубиша Р.Ђенић", према плану Међународног програма еко школе. Такмичило се пет екипа састављених од ученика 7.разреда из Чајетине, Златибора, Сирогојна, Шљивовице и Мачката. Поред основних знања из биологије, ученици су показали еколошку свест о важности заштите животне средине.

Такмичили су се кроз 8 игара. Трочлани жири чиниле су Станојка Ђукић, наставница срског језика и књижевности из ОШ "Миливоје Боровић" из Шљивовице, Душица Жиловић, хидроинжењер ЈКП "Водовод Златибор" и Мира Јањић испред локалне самоуправе општине Чајетина. Прво место освојили су ученици ОШ "Миливоје Боровић" из Шљивовице, друго место ученици ОШ "Димитрије Туцовић" из Чајетине,а треће место ученици ОШ "Димитрије Туцовић" са Златибора. Првопласирани су добили наградне ваучере за Спа центар "Ива" из Чајетине, другопласирани су добили пакете гардеробе бутика "Температура фешн" из Ужица,а трећепласирани су добили пакете школског прибора из књижаре "Звезда" из Ужица.