"ДЕЦА МЕЂУ НАРЦИСИМА"

Датум: 20. Jun 2016 18:39 Категорија: Новости

21.маја 2016.године одржана је завршна манифестација 24. фестивала "Деца међу нарцисима". Проглашени су најбољи литерарни радови ученика, а присутан је био и кум овогодишњег фестивала Градимир Стојковић,познати дечији писац и песник,као и завичајни песници-Мирјана Луковић Ранковић,Јагода Јеремић и Добросав Обрадовић.

Међу награђеним ученицима је и Бојан Марић, ученик 6.разреда ОШ "Миливоје Боровић" из Шљивовице,који је освојио другу награду за песму "Тата". Такође, за свој рад похваљена је и Наташа Костадиновић, ученица првог разреда ОШ "Миливоје Боровић" из Шљивовице.

Након доделе награда, пригодан програм су приредили ученици ОШ"Миливоје Боровић" из Мачката и Шљивовице. Ученици млађих разреда из Шљивовице извели су игроказ по тексту Тодета Николетића "Ја у школу крећем", а хор и оркестар старијих разреда из Шљивовице и Мачката представили су се песмама "Во наше село малово" и "Завичају мили крају".