ЛИМЕНКА ПО ЛИМЕНКА

Датум: 15. Oktobar 2015 21:16 Категорија: Пројекти

ЛИМЕНКЕ САКУПЉАЈ – ОКОЛИНУ САЧУВАЈ

Пројекат спроводи РЕЦЕН ФОНДАЦИЈА и спроводи се од 2006. године са циљем да рециклажа постане навика. У пројекат су укључене школе, канцеларије и угоститељски објекти. Да сада је у пројекат укључено преко 180 школа.
Прошле школске године прикупљено је преко 4 тоне лименки. Најуспешнија школа прикупила је 663 кг лименки.
Свака школа која учествује у пројекту допринеће заштити животне средине и повећању рециклаже.

Лименке направљене од алуминијума могу се рециклирати.

Од шездесет лименки може дa се добије једaн килогрaм aлуминијумa.

КАКО ОДЛАГАТИ ЛИМЕНКЕ

Лименку најпре треба исразнити, згњечити ногом и убaцити у одговaрaјућу кутију.

Рецан Фондација за рециклажу лименки за пиће је активна локално од 2005. године и основана је као непрофитна организација од стране Балл Пацкагинг Еуропе, Београд - Фабрике за производњу лименки.
Циљ рецан Фондације је да промовише свест о значају заштите животне средине, посебно међу млађом популацијом, да учврсти свест о потреби рециклаже лименки у размишљањима потрошача као научен и коначно уобичајен модел понашања.

Рецан Фонд делује кроз:
•Едукацију, с циљем:
-да рециклажа постане навика
-да се спречи бацање.
• Пружање информација о аспектима заштите животне средине у процесу производње и рециклаже лименки
• Сарадњу с властима, школама, релевантним институцијама и невладиним организацијама.